top of page

קופת הגמל שכולם מדברים עליה

היא קופת הגמל חדשה , סך הכול שנה בענף והיא מובילה את התשואה בגמל והשתלמות לשנת 2019 , לא רבים מכירים אותה והשמועה עוברת בעיקר מפה לאוזן ועל ידי סוכנים ויועצים המומחים בתחום : הכירו את קופת הגמל של בית ההשקעות מור 

קופת גמל מור
שחקן חדש נכנס לשוק הגמל וההשתלמות ומכניס רוח חדשה ורעננה בתחום . השנה הראשונה של בית ההשקעות מור הייתה לא פחות ממצוינת והניבה לחוסכים תשואה תשואה שנתית של 22% במסלול הכללי כאשר שאר קופות הגמל בענף הניבו תשואה ממוצעת של כ 12% במסלול המקביל.
האפיק המנייתי בקופת הגמל וקרן השתלמות של בית ההשקעות מור הניבו תשואה של כ 50% הרבה מעבר לצפוי ופי 2 מהממוצע בענף במסלול זה . 

מקור:מור בית השקעות

אז איך הם עושים את זה ?
 
גורמים בענף מסבירים שמדובר בקלף ששיחק לבית ההשקעות אשר העניק להם נתוני פתיחה טובים מאוד , אחרים מסבירים את העובדה שמדובר בבית השקעות בוטיק ולא צבר נכסים כמו בתי השקעות אחרים ולכן קל יותר לתמרן בשוק המניות . אם נתבונן בשחקן המשמעותי היום בשוק הגמל "אלטשולר שחם" אשר בתחילת דרכו טענו את אותו הדבר גם עליו, אך לאורך השנים בית ההשקעות הוכיח כל פעם מחדש שהמתכון להצלחה הוא לא ביתרת נכסים נמוכה יחסית אלא ניהול השקעות טוב לאורך זמן,גם היום שבית ההשקעות הוא מהגדולים בשוק הגמל ניהול ההשקעות שלו מהטובים בענף .
גם בית ההשקעות "ילין לפידות" שהתחיל את דרכו כגוף קטן מנהל את קופות הגמל וההשתלמות בצורה טובה מאוד על אף שקטן הוא כבר לא .
סיכום תשואות קרנות השתלמות מסלול כללי 2019
( נתונים משרד האוצר )
טבלה מור.PNG
מסלולי השקעה :
בית השקעות מציע מגוון מסלולי השקעה בניהם מסלולי ההשקעה המוכרים כגון מסלולי כללי בקרנות השתלמות , מסלולי השקעה תלויי גיל ומסלולי השקעה המחקים מדדים כגון ת"א 35 , תל בונד 20 , מדד s&p  ועוד...
מסלול מחקה מדדים לא נמצא ברוב בתי ההשקעות ומקנים למור יתרון במגוון רחב יותר לחוסכים . ישנם מסלולי השקעה המפוקחים על ידי העדה החרדית (בד"ץ) .
מסלולי השקעה :
כמובן שקופות הגמל וקרנות השתלמות נבחנות לאורך זמן ובית ההשקעות יצטרך להוכיח כי הוא משיג תשואות טובות גם בימי משבר , נכון לתחילת 2020 נראה כי תשואות בית ההשקעות מוכיח כי עדיין הוא מניב לחוסכים תשואות עודפות על פני מתחריו ויהיה מעניין לראות כיצד יתמודד עם משבר הקורונה . אין ספק כי אם יצלח את המשבר בהצטיינות , נראה גידול ניכר ביתרת הלקוחות והנכסים .
לסיכום :
בית ההשקעות מור אטרקטיבי ומעניין והכנסנו אותו לרשימת בתי ההשקעות המומלצים שלנו לאורך נראה כי המומנטום הוא חיובי ואם ימשיך כך יהיה מבתי ההשקעות הטובים בישראל .

גל שיא פיננסים סוכן פנסיוני ומשווק מורשה של מור בית השקעות לפתיחת קופת גמל השאירו פרטים  

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על קופת הגמל ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תודה שנרשמת

מידע זה כולל תחזיות והערכות המהוות מידע צופה פני עתיד, כהגדרת מונח זה בחוק ניירות ערך, תשכ”ח-1968, אשר נשענות על נתונים הנמצאים בידי החברה למועד זה. התממשותן של תחזיות והערכות אלה אינה בשליטת החברה. ומטבע הדברים הן עשויות שלא להתממש או להתממש באופן חלקי או שונה מכפי שמתואר. מידע זה אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח, ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או תקנון המוצר הרלוונטי. אין באמור התחייבות החברה להשגת תשואות ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד. לגל שיא פיננסים עשוי להיות עניין אישי בנושא הסקירה. המידע המוצג הוא חומר מסייע בלבד, הנשען על אומדנים והערכות החברה שמטבע הדברים, אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מעודכנים וכן עלולות להתגלות סטיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בניירות ערך ו/או בנכסים הפיננסיים או הפנסיוניים המוזכרים בו.

bottom of page